مهم‌ترین نوع سوال‌هایی که در مصاحبه‌های شغلی ایلوستریتور پرسیده می‌شود.

9 بهمن 1402
برای این که حساب کار دستتان بیاید و بدانید که برای کارفرماهای مشاغل گرافیکی مهم‌ترین چیزهایی که دلشان می‌خواهد شما حتما درمورد ادوبی ایلوستریتور بدانید تا بتوانند شغلی را به شما بسپارند، چیست این مصاحبه آمریکایی را مطالعه کنید.

در وحله اول به نظرتان می‌آید که چه سوال‌های پیش‌پاافتاده‌ای و این‌ها را که همه بلدند. اما اصلا این طور نیست و تجربه نشان داده‌ است که خیلی‌ها که به نظر می‌رسد هر را از بر تشخیص می‌دهند، نمی‌توانند کامل از پس این پرسش‌ها برآیند.

در چند کلمه و به شکل ساده بگویید که ادوبی ایلوستریتور چیست؟

کاربرد اصلی ادوبی ایلوستریتور چیست؟

مهم‌ترین ابزار ادوبی ایلوستریتور کدام ابزار است؟

فرق بین ادوبی فتوشاپ و ادوبی ایلوستریتور چیست؟

ویژگی‌های ادوبی ایلوستریتور چیست؟

شرح بدهید که Rasterize یعنی چی؟

شرح بدهید که ابزارهای Pucker و Bloat هر کدام برای چه کاری مناسب‌تریند؟

از چند تا از افزودنی‌های ایلوستریتور را فقط نام ببرید.

تفاوت لایه و گروه چیست؟

تفاوت ادوبی ایلوستریتور و ادوبی ایندیزاین در چیست؟

در ایلوستریتور بردار یا Vector یعنی چه؟

ابزار Text در ایلوستریتور چیست؟

ابزار Touch Type در ایلوستریتور چیست؟

در ایلوستریتور Masking (ماسک کردن) چیست؟

کدومشو بلد بودید؟ کدومشو بلد نبودید؟

اگر نوعا جواب این‌ها را ندانید اصلا به مرحله بعدی که سین جیم درباره سوابق شغلی، کارهایی که کرده‌اید،‌ نمایش نمونه کارها و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه نخواهید رسید. بهتان خواهند گفت «در تماس خواهیم بود» و تمام.

هیچ‌کس از اخراج کردن و اخراج شدن خوشش نمی‌آید. اگر قرار باشد این‌ها را هم ندانید معلومه که توی باغ نیستید و الان از توی یک کلاس آموزش ایلوستریتور مستقیم رفته‌اید به مصاحبه شغلی و البته که یک ماه دیگه طرف اخراج‌تان خواهد کرد. پس چرا الان که متوجه هست که جواب این‌ها را نمی‌دانید اصلا استخدامتان کند تا بعد با کمال ناراحتی برای خودش و شما مجبور بشود که اخراجتان کند.

توی یکی از کلاس‌های من خانمی شرکت داشتند که بسیار با انگیزه و شوق و ذوق مفاهیم را پی‌گیری می کردند و سوال‌های خوبی هم می‌پرسیدند. این خانم دو جلسه به پایان دوره برای مصاحبه شغلی دعوت شدند و از این مصاحبه هم سرافراز بیرون آمدند و شروع به کار کردند. در آخرین صحبتی که با ایشان داشتم گفتند: «اگه فردا وسط کار گیر کردم می‌توانم از شما سریع یه چیزهایی را بپرسم؟ بعد از کلاس هم ما را پشتیبانی می‌کنید؟» گفتم: «بله البته، اما شما بسیار خانم باجرائتی هستید که از سرکلاس مستقیم وارد دنیای کار می‌شوید. شانس داشته‌اید که کارفرمایتان با سین‌جیم‌های متوالی بهتان گیر نداده است. در حین کار سعی کنید تجربه کسب کنید تا اگر خدایی ناکرده اخراج شدید در جای دوم به دردتان بخورد؟»

از عاقبت کار آن خانم خبری ندارم و احتمال می‌دهم که بدون مشکل کارشان را ادامه دادند و موفق شدند. ولی البته این جور موارد روال عادی کار نیست. بخصوص این روزها که رقابت بیشتر هم شده است.