هوش مصنوعی فایرفلای در ایلوستریتور 2024

26 دی 1402
والا آقا دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ! ما که به چشم خودمان ندیده‌ایم و شاید به این زودی‌ها هم نبینیم اما این‌جا می‌خواهیم برای شما که ممکنه خودتان هم به چشم خودتان نبینید برخی از چیزهایی که هوش مصنوعی firefly به ایلوستریتور آورده را به نقل از دیگران عرض کنیم و البته نه برای این که دلتان بسوزه بلکه برای این که آگاه باشید و بدانید چرا بخش‌هایی از ایلوستریتور  در ایران به علت عدم دسترسی به هوش مصنوعی ادوبی را از دست می‌دهیم.

ایلوستریتور در رابط کاربری جدیدش بخشی رو اضافه کرده که وقتی پانل Properties (خصیصه‌ها) را باز کنید، خواهید دید. این بخش که در شکل زیر دارید می‌بینید، نامش Text to Vector Graphic است و کارش تبدیل متن به گرافیگ رنگی از نوع برداری است. در این بخش شما گرافیک برداری را که می‌خواهید داشته باشید را برای هوش مصنوعی تعریف می‌کنید یعنی با تایپ کردن نیازتان به انگلیسی که بهتر می‌فهمه و یا شاید هم فارسی که ممکنه کار در آن مشکل‌تر باشه، شرح می‌دهید و می‌گویید که با این چیزهایی که شما تایپ کرده و نوشته‌اید فایرفلای باید به شما چه  Subject یا عنصر و ترکیبی را تحویل بدهد و بد بوم!!! گرافیک برداری مورد نظرتان را کت بسته تقدیم می‌کند.

همان‌طور که در تصویر ملاحظه می‌کنید این گزینه هنوز در حال ساخت و سازه و نهایی نشده  به اصطلاح بتا است. همچنین باز هم اگر توجه کنید می‌بینید که در زیر آن کلی دستور و منو و تنظیم‌های جورواجور داره که باید از پس کار با آن بر بیایید تا بتوانید از این امکان خوب استفاده کنید.

توی یوتیوب و جاهای دیگه‌ای که این گزینه را آموزش می‌دادند ندیدم که چیز دندان‌گیری توسط آن تولید شده باشه و این البته بر می‌گرده به این که کاربران گرامی خودشان تازه کارند و هوش مصنوعی هم در این زمینه تازه شروع به فعالیت کرده و تا یاد بگیرد که چیزهایی باب طبع بنده و جنابعالی تولید کند زمان می‌برد.

به هر حال من و جنابعالی تا وقتی هزینه هوش مصنوعی ادوبی را ندهیم و خود برنامه ایلوستریتور را هم اجاره‌ی ماهانه نکنیم دستمان به این تحفه‌ها نمی‌رسه.

بعدش هم راستش معلوم نیست بعد از این که این روش جاافتاد و ما هم انشاالله پولدار شدیم و آن را خریدیم به درد ما هم بخوره یا نه! چون در هر حال زمینه‌ی آموزش این هوش مصنوعی بیشتر فرهنگ و پسندهای غربی را در بر می‌گیرد و احتمالش کمه که کاربر و یا سفارش‌دهنده ایرانی را هم راضی کنه!

اون سه نقطه که با پیکان قرمز بهش اشاره کرده‌ام هم تکمه‌ای است که اگر روی آن کلید بزنید پانل جدیدی با همان نام Text to Vecot Graphic (متن به گرافیک رنگی) به شکل جداگانه برایتان باز می‌شود که  شکلش را دارید می‌بینید.

این پانل هم برای ما در ایران یا هر کس دیگری در هر جای دیگری از دنیا که پول دادن برای این جور چیزا توی کتش نمی‌ره بلااستفاده و کاملا به درد نخور است. این را گفتم تا بیخود بازش نکنید و از طریق آن دستوری برای ایجاد طرح برداری صادر نکنید. چون با کمال ادب به شما می‌گوید که امکان اتصال با سرورش را ندارد و از شما می‌خواهد که ببینید اینترنتتان وصله یا نه.

 

بنابراین کلا این بخش را بی‌خیال شوید و حتی آرزویش را هم نکنید تا شرایط طوری بشه که بهش ازش استفاده کرد. این‌ها را نوشتم تا متوجه باشید چنین چیزهایی هست اما اگر در کتاب‌ها و ویدیوهای ایرانی درباره آن چیزی ندیدید و یا اگر هم دیدید نتوانستید اجرا کنید بدانید که مشکل کار همه‌‌مان کجاست.

پس فعلا بی‌خیال این‌ها تا بعد