در نگارش‌های جدید ایندیزاین فاز آن نقطه‌های آبی کوچولو چیه؟

what is this blue dot in new versions of indesign
20 دی 1402

با نصب هر نسخه جدید ایندیزاین موقعی که اولین بار وارد آن می‌شوید ممکن است در بخش‌هایی از آن یک نقطه آبی رنگ کوچک کنار برخی از بخش‌های رابط کاربری ببینید. این نقطه کوچولو که فورا هم توجه‌تان را جلب می‌کند در نگارش‌های جدیدتر ایندیزاین ظاهر می‌شوند و در نگارش‌های سابق ایندیزاین چنین چیزهای نداشته‌ام. اما این‌ها چی هستند و فازشون چیه؟

ادوبی این نقطه‌ها را در نزدیک چیزهایی می‌گذارد که در نگارش جدید دچار تغییر شده و یا اصلا جدید هستند. این راهی است برای نشان دادن چیزهای جدید افزوده و یا تغییر یافته در ایندیزاین و برای این که به طور تصویری هم جاهای تغییر یافته را نشانتان بدهد.

حالا فرض کنیم که شما رفتید سراغ چیزی که توسط این نقطه آبی به شما نشان داده و روی آن کلید زدید، اتفاقی که می‌افتد این که چه شما متوجه بشوید چی تغییر کرده و چه متوجه نشوید، ادوبی دیگه خیالش راحت می‌شه که شما جای چیز(هایی) که تغییر کرده است را یافته‌اید و بنابراین آن نقطه را دیگر به شما نشان نمی دهد و از رابط کاربری حذف می‌کند.

دیده بودم که برخی از کاربران خارجی ایندیزاین که یک نمه دیر هم متوجه اوضاع جدید می‌شوند در پیام‌هایی برای ادوبی نوشته بودند: «وای!‌ این چی بود؟ چرا اومد؟ واسه چی رفت؟ نکنه یک چیزی به دردخوری بود که من در اثر یک اشتباه حذف کردم»

و جواب گرفته بودند که : «نه بابا! ناراحت نباشید چیزی نیست. این‌ها برای اطلاع رسانی هستند و بعد از انجام وظیفه‌شان به طور خودکار حذف شده‌اند و برنامه شما مشکلی نداره و اوضاع درسته!»

یکی هم در جواب این پاسخ نوشته بود: «خدا را شکر، این نقطه لعنتی یک شب خواب رو از چشم من گرفت» و دیگران هم به شوخی برایش نوشته بودند: «خدا لعنتش کند»

به هر حال در تصویر زیر، می‌بینید که برای یکی از نگارش‌های قبلی ایندیزان، این نقطه‌ی آبی، در پانل Word Wrap ظاهر شده است.

 

این نقطه‌ها در هر نگارش در جایی متفاوت ظاهر خواهد شد. دفعه بعد که با این نقاط مشکوک برخوردید خونسردی‌تان را حفظ کنید، خودشان خود به خود ناپدید خواهند شد.