Photoshop CC، شروع قدرتمند

تنها کتاب تالیفی فتوشاپ CC به زبان فارسی که تا نگارش ۲۰۲۲ این نرم‌افزار گرافیکی  را برای همه کاربران — چه تازه‌کار و چه متبحر — کاملا شرح می‌دهد در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

 

 

Photoshop CC، شروع قدرتمند

تا نگارش ۲۰۲۲

پدیدآورنده و طراح کتاب: مسعود شباهنگ

یگانه کتاب آموزش فتوشاپ CC تا نگارش ۲۰۲۲ که فقط به منظور آموزش کاربران فارسی زبان و با توجه با شناخت نیاز آن‌ها و بازار کار نوشته شده است و بهره‌مند از تجربیات آموزشی موفق ۲۵ ساله نویسنده آن در همین زمینه آموزشی است.

۱۸ فصل و ۱۰۲۲ صفحه،

پوشش آموزش کامل تمام مباحثی که هر کسی در شروع کار با فتوشاپ برای تسلط کامل بر آن نیازمند دارد.

۱۷۰ در ۱۹۰ میلی‌متر

کاملا مصور

چاپ دیجیتال، با شمارگان محدود 

برخی از ویژگی‌هایی که این کتاب را منحصر به فرد می‌کند

هر فرمان و منویی که در این کتاب مطرح شده به طور کامل تا انتها و متناسب با آخرین نگارش برنامه شرح داده شده است

بی‌شک فتوشاپ به قدری وسیع و پر از جزئیات کاری و دستوری است که ذکر تمام آن‌ها در یک کتاب اصولا ممکن نیست. اما همه آن‌چه که در کتاب از فتوشاپ شرح و پوشش داده‌ام به نحو کامل بوده است. در هر مبحثی که در فصل‌های ۱۸ گانه کتاب به آن وارده شده‌ام تا کل آن را کامل شرح نداده‌ام خارج نشده‌ام. جاهایی که نمی‌شده شرح کامل دستور یا مفهومی بدون مقدمات نظری و مفروضات علمی پیشاپیش مطرح شود، آن مباحث و مفاهیم را هم تا می‌شده باز کرده و شرح داده‌ام چون نمی‌شود که مثلا اگر کسی درمورد تئوری‌های رنگ یا مفاهیمی مثل ترکیب‌های رنگ و پوشش و ماسک چیزی نمی‌داند به او دستورهای مرتبط با این مفاهیم را درس داد. به همین سبب تا می‌شده با زبان ساده و غیرتکنیکی به مفاهیم اساسی هم هر کجا که لازم بود پرداخته‌‌ام. بنابراین بدون نگرانی می‌توانید با دریافت این مفاهیم، به آن دستورها مسلط و با کمی تجربه کاری در آن متبحر شوید. این کتاب فتوشاپ cc‌ را تا نگارش ۲۰۲۲ پوشش می‌دهد.

کتاب برای کسانی که می‌خواهند کار و کسب درآمد کنند نوشته شده است

من خود همیشه درگیر کار با فتوشاپ بوده‌ام و با این نرم‌افزار بسیار کار کرده و می‌کنم. در واقع بخشی از هزینه زندگی من را فتوشاپ و همکاران دیجیتال دیگرش برعهده دارند و می‌پردازند که خدا خیرشان بدهد. بنابراین بازار ایرانی و خارجی کار این نرم‌افزارها را می‌شناسم و می‌دانم چه چیزهایی را باید بلد باشی تا بتوانی وارد این بازار بشوی و از پس سفارش‌های محیط کار ایرانی و خارجی بر بیایی. این نکته برای کسی که می‌خواهد از فتوشاپ پول در بیاورد بسیار مهم است. کسی ممکن است خودش را به عنوان استاد فتوشاپ مطرح کند به دلیل این که می‌تواند در این نرم‌افزار – مثلا بگو – خیارچمبر را تبدیل به کدو حلوایی کند. اما این جور تعلیمات به درد کی می‌خورد؟ بیشتر این‌ها که در اینترنت از این شعبده‌بازی‌ها می‌کنند کارشان را تفریح و تفنن قرار می‌دهند. با این نگرش اگر همین‌ها کتاب بنویسند و تعلیم ویدیویی بدهند، وقت و پول کسی را که بخواهد وارد بازار کار واقعی بشود را تلف می‌کنند. من این کتاب را با نگرش کاربردی نوشته‌ام و هدفم هم این بوده که کارآموزان این رشته اول مهم‌ترین نکات مورد نیاز در بازار کار را بیاموزند و جلو بیایند تا وقت و پولشان هدر نرود. به همین سبب اگر می‌خواهید آموزش قوی داشته باشید باید کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند را به ترتیب فصل‌ها بخوانید و جلو بیایید. من این‌جوری کتاب را نوشته‌ام. اما البته اگر زمینه‌هایی از پیش داشته‌اید به صورت مرجع هم از کتاب می‌توانید استفاده کنید و نگرش دائره‌المعارفی به کتاب جواب می‌دهد و مشکلات تکمیل درک از فتوشاپ را به خوبی حل می‌کند.

در نگارش این کتاب از تجربه‌ آموزش ۲۵ ساله خودم نهایت استفاده را کرده‌ام

یکی از کارهایی که همیشه کرده‌ام تدریس بوده است. فتوشاپ و ایندیزاین و کورل و مایکروسافت ورد و اکسل و ایلوستریتور و … را زیاد درس داده‌ام. بیشترش هم مستقیم و سرکلاس و بنابراین به مرور یاد گرفتم که چطور باید مراحل مختلف آموزش را طی کرد و از کجا باید شروع کرد و به کجا رسید و این تجربه آموزشی در نوشتن این کتاب هم به کار گرفته است. بسیار از کارآموزان من هم‌اکنون در بازار کار دارند فعالیت می‌کنند و سفارش‌های گرافیکی را انجام می‌دهند و پول در می‌آورند. این جنبه از فعالیت‌های من هم در نوشتن این کتاب بسیار موثر بوده است. زبان نگارشم هم در این کتاب درست عین کلاس است. کتاب ترجمه نیست و زبان مزخرف ترجمه‌ای در آن وجود ندارد و با بیان کاملا فارسی و سلیس به شرح فتوشاپ می پردازد و به همین سبب اگر کسانی باشند که در فتوشاپ متبحر باشند، ولی سابقه تدریس نداشته باشند و بخواهند نحوه مطرح کردن جنبه‌های گوناگون این نرم‌افزار(ها) را یاد بگیرید در صورتی که کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند را مرجع قرار دهند، به مقصد خواهند رسید.

طراحی داخلی منحصر به فرد کتاب هم با هدف آسان‌تر کردن درک محتوای آن صورت پذیرفته است

کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند، سراسر پر از تصویر است. تصاویر کتاب همگی با شرحی در کنارشان قرار گرفته کاملا مرتبط است و به درک خواننده کتاب از نحوه عملکرد و محل قرار گرفتن عناصر مختلف مورد نیاز برای کاری در همان صفحه شرح داده شده، بسیار کمک می‌کند. مراحل مختلف کارهای گوناگونی که شراح داده‌ام را یک به یک نشان هم داده‌ام. تمام دستورهایی را که شرح داده‌ام از طریق شماره‌گذاری به تصویرها ارجاع داده شده‌اند و اگر خواننده فقط شماره‌ها را بتواند دنبال کند جای همه چیز را پیدا می‌کند و به خوبی می‌آموزد. بنابراین خواننده خیلی راحت خواهد بود در حالی که در زمان نوشتن به نویسنده بسیار فشار آمد و وقت زیاد صرف شد تا این شماره‌ها به ترتیب درست در جای خود قرار گیرند و ارجاع‌ها درست باشد.

نمونه طراحی و صفحه بندی
  • کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند هم‌زمان با نوشته و ویرایش شدن توسط خود نویسنده در نرم‌افزار ایندیزاین ۲۰۲۲ صفحه‌آرایی شده و در قالب pdf به صورت تک‌رنگ برگردانده و برای چاپ دیجیتال ارسال شده است.
  • طراحی جلد کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند خود توسط نرم‌افزار فتوشاپ و ترکیبی از ایندیزاین و کورل دراو انجام شده و در قالب pdf رنگی برای چاپ دیجیتال ارسال شد. تصویر روی کتاب دو نگارش از نرم‌افزار را نشان می‌دهد که اولی در سمت راست با نشانه فلامینگو دارد می رود و دومی با نشانه خانم سیاه پوست و گل‌های دوروبرش دارد می‌آید. در واقع گذار از یک ویرایش فتوشاپ به ویرایش جدیدتر هم در این کتاب پوشش داده شده است و تغییراتی که در این ویرایش جدید داده شده نیز در کتاب مشخصا شرح داده شده است.
  • کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند در تیراژ بسیار محدود صحافی و آماده عرضه به بازار شده است. فرایندی کاملا مدرن که از طریق آن می‌توان کتاب‌هایی با شمارگان اندک را به کیفیت خوب و برتر تولید کرد. به طور کلی اگر تکنولوژی‌های چاپی دیجیتال امروز موجود نبود چاپ چنین کتابی اصولا با سرمایه‌ای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان ممکن نبود و چون کسی با چنین سرمایه‌ای به کار کتاب نمی‌پردازد، در صورت استفاده نکردن از فناوری مدرن و عدم تسلط خود نویسنده به تمام مراحل کار، چنین کتابی وجود نمی‌داشت.
  • بازاریابی و پخش و فروش کتاب Photoshop CC، شروع قدرتمند هم مسیر عادی و سنتی را طی نخواهد کرد. این کار به جای شبکه سنتی پخش و فروش کتاب، از طریق شبکه‌های اجتماعی و اینترنت و پرداخت بر خط و حمل فوری و به کمک پیک و شرکت‌های حمل و نقل خواهد بود.  این کتاب به مراکز پخش و فروشگاه‌های کتاب نخواهد آمد و به صورت مستقیم عرضه می‌شود.  روش خرید آن هم در پایین همین صفحه شرح داده شده است.

روش خرید کتاب

بسیار سرراست و آسان است.

۱ –  بهای هر جلد از این کتاب که مبلغ  ۵/۵۰۰/۰۰۰ ریال  (پانصد و پنجاه هزار تومان) است را به حسابی که مشخصات آن را در زیر می‌بینید، واریز فرمایید.

اگر کارت به کارت می‌کنید: شماره کارت:

7758 2103 8610 6219

یا :

اگر از طریق شبا (شناسه حساب بانکی ایران عمل می‌کنید) شماره شبا:

01 2080 1048 7000 0841 0560 IR95

به نام مسعود شباهنگ در بانک سامان. 

۲ – فرم زیر را پر کنید (پرکردن تمام خانه‌های این فرم الزامی و اطلاعات آن صرفا جهت از بین بردن اشتباه و سرعت بخشیدن به روند کاری است.  اما پر کردن خانه کد تخفیف در صورتی که چنین کدی را نداشته باشید الزامی نیست و باید خانه را خالی رها کنید و به سراغ خانه بعدی بروید)

توضیح‌هایی برای هر یک از خانه‌هایی که لزوما باید پر شود: 

نام و نام خانوادگی: برای شناسایی خریدار لازم است.

شماره موبایل خریدار: برای این است که در صورت نیاز با پیامک و یا از طریق واتس‌اپ اطلاع‌رسانی شود.

تعداد کتاب‌های سفارشی: برای مشخص شدن تعداد سفارش

مبلغ کل ارسالی: برای این که مشخص بفرمایید بابت تعداد کتاب‌های مورد نظر چه مبلغی به حساب واریز کرده‌اید

شماره پیگیری: این شماره پیگیری رسید پرداخت وجه شماست، جهت تطبیق آن در حساب گیرنده تا مشخص شود مبلغ اهدایی با چه شناسه‌ای به حساب واریز شده است و دریافت مبلغ مسجل و شناسایی شود.

نشانی محل تحویل کتاب(ها): کتاب‌(ها) در انتهای کار به این نشانی ارسال خواهد شد و بنابراین نشانی دقیق را باید الزما در فرم قید بفرمایید

 

۳ –  روی تکمه «ارسال شود» کلید بزنید تا فرم پر شده ارسال گردد.

کتاب بعد از این مراحل به نشانی که ذکر کرده‌اید ارسال خواهد شد.

 

    کلمات کلیدی: خرید کتاب فتوشاپ سی سی، کتاب فتوشاپ cc، کتاب فتوشاپ cc – شروع قدرتمند، فتوشاپ cc – شروع قدرتمند، کتاب فتوشاپ مسعود شباهنگ، کتاب فتوشاپ cc مسعود شباهنگ، کتاب فتوشاپ cc – شروع قدرتمند مسعود شباهنگ، کتاب فتوشاپ cc نوشته مسعود شباهنگ، راهنمای کامل فتوشاپ cc مسعود شباهنگ، فتوشاپ cc نگارش ۲۰۲۲، فتوشاپ ۲۰۲۲ راهنمای کامل، photoshop 2022 book، photoshop 2022 powerful start